10. 5. 2009

Růžičky







POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Těsto: 4 vajíčka, 120 g moučkového cukru, 140 g hladké mouky, 25 ml vody. Těsto nalít do dvou vymazaných a vysypaných mís.

Kakaový a oříškový krém: 1/2 litru mléka, 2 vanilkové pudingy, 1 lžička hladké mouky, 100 g cukru moučka, 3 lžíce rumu, 1 lžíce kakaa, 30 g mletých oříšků, 150 g másla.

Krém pod marcipán: 1 vajíčko, 50 g cukru moučka, 125 g másla.

Marcipán: K2, stříbrná a zlatá barvička na vystínování lístků.

POSTUP PŘÍPRAVY

Těsto: Žloutky ušlehat s polovinou cukru a vodou do velmi husté hmoty. Z bílků ušlehat polotuhý sníh, přidat druhou polovinu cukru a došlehat do tuhého sněhu. Mouku prosít min. 1x přes sítko. Do žloutků zlehka vařečkou či lžící přimíchávat na střídačku sníh a mouku, v žádném případě už nepoužívat mixér. Ihned těsto nalít do vymazané a vysypané formy (mísy). Zásadně péct v předem vyhřáté troubě na 180 - 200st. asi 15 - 20 minut. Korpusy nechat cca 5 minut v klidu, pak překlopit na kus pečícího papíru. Po vychladnutí každý korpus překrojíme na 3 díly, každý díl zakapeme rumem a naplníme kakaovým a oříškovým krémem.

Krém: V mléce uvaříme puding s cukrem a moukou na hustou kaši a necháme vychladit. Pak rozšleháme máslo s rumem a po lžících do něho přidáváme vychladlý puding. Krém rozdělíme na polovinu, do jedné části přišleháme kakao a do druhé oříšky.

Krém pod marcipán: Vajíčko s cukrem šleháme nad párou na teplotu "prstu". Pak šleháme do vychladnutí. Vmícháme máslo a ušleháme dohladka. Krémem potřeme oba dortíky, necháme vychladit a pak pomocí marcipánu nebo K2 ozdobíme plátky okvětních lístků.

Hmotnost: 2x po 700g